Νέα - Ανακοινώσεις

Χριστούγεννα κι Εθελοντισμός

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες του Σχολείου μας,

σε λίγες ημέρες πλησιάζουν τα Χριστούγεννα, Eορτή της Ανιδιοτελούς Αγάπης και της Συνεισφοράς. Θέλοντας να ενισχύσουμε τον θεσμό του εθελοντισμού και της προσφοράς στο Σχολείο μας,  σάς καλούμε, εάν επιθυμείτε, να λάβετε μέρος στη δράση συγκέντρωσης τροφίμων κατά προτεραιότητα, καθώς και στη δράση συγκέντρωσης παιχνιδιών που βρίσκονται σε καλή κατάσταση και δε χρησιμοποιούνται από τους μαθητές μας , προκειμένου να μοιράσουμε ελπίδα και χαρά σε  οικονομικά αδύναμες οικογένειες. Τρόφιμα και παιχνίδια, αφού συσκευαστούν χωριστά, θα παραλαμβάνονται στην πόρτα εισόδου-εξόδου της Σχολικής Μονάδας , από την Τρίτη 14/12/2021 έως και τη Δευτέρα 20/12/2021, (εκτός Σαββατοκύριακου 18 και 19/12/2021)  κατά τα χρονικά διαστήματα:

8.00 – 8.15  π.μ.  ώρα προσέλευσης μαθητών

13.15-13.20      ώρα αποχώρησης μαθητών

Για επιπλέον πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Σχολείο

Ευχαριστούμε

Όταν Νιώθω, Μπορώ κι όταν Μπορώ, Προσφέρω…. Αγάπη, Ελπίδα, Αλληλεγγύη,  Βοήθεια !!!