Ενημέρωση μαθητών,  Νέα - Ανακοινώσεις,  Σχολικός Αθλητισμός

Γνωριμία με αγωνίσματα του κλασσικού αθλητισμού στο προαύλιο του σχολείου

Αθλητικές δραστηριότητες για τη γνωριμία των μαθητών/-τριών της Ε΄ και της ΣΤ΄ τάξης με τα αγωνίσματα του κλασσικού αθλητισμού, τη διάδοση του αθλητικού πνεύματος και τη σύνδεση σχολικού και εξωσχολικού αθλητισμού, πραγματοποιήθηκαν σήμερα στο προαύλιο του σχολείου, με τη συμμετοχή των εγκεκριμένων εκπροσώπων του Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Οι μαθητές πήραν μέρος σε αγωνίσματα όπως σε ρίψεις σφύρας, δίσκου, στίβος κ.α. υπό την καθοδήγηση των έμπειρων γυμναστών και δοκίμασαν τις δυνατότητές τους.

Η δράση σχεδιάστηκε και υλοποιήθηκε υπό την επιμέλεια της Εκπαιδευτικού Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κας Λιλή Ιφιγένειας.

Ευχαριστούμε θερμά τους έμπειρους προπονητές του Σ.Ε.Γ.Α.Σ κ. Δρακόπουλο Κωνσταντίνο και κα. Αλεξάκη Ηρώ, που διέθεσαν πολύτιμο χρόνο για τη επίδειξη των αγωνισμάτων και την ευκαιρία που έδωσαν στους μαθητές/-τριες να δοκιμάσουν τις δυνατότητές τους σε αγωνίσματα του κλασσικού αθλητισμού.